Чесна правда полягає в тому, що блеф у покер прості з невеликою кількістю математики. Але кажучи це, я також розумію, що багато гравців бояться математики в покер . Спочатку це може виглядати приголомшливо, але з деякими базовими знаннями це стає дуже легко зробити. І лише трохи потренувавшись, ви зможете запам’ятати кілька речей і правильно оцінити цінність певних блефових ігор за столом.  

Математика в покері може здатися дуже складною, але з деякими базовими знаннями та практикою вона може стати дуже легкою. І ще краще, якщо ви правильно використовуєте цю математику, ви зможете знайти прості способи підвищити свій вінрейт і стати більш жорстким суперником. У цьому посібнику я покажу вам, як визначити відсоток беззбитковості певних ігор… і, звичайно, як це число допоможе вам за столами.

Проста формула Блефа

Що таке відсоток беззбитковості? Це математичний спосіб сказати: «Якщо X play працює таку кількість, це беззбитковість, або 0EV. Якщо він працює менше, то це -EV, а якщо працює більше, то це +EV».

Як тільки ми знаємо, який відсоток беззбитковості необхідний для блефу, ми можемо використовувати наші навички читання з руки, щоб оцінити, чи буде блеф дійсно працювати досить часто, щоб зробити його прибутковим.

Хороша новина, якщо ви любитель математики, як я, полягає в тому, що формула неймовірно проста:

% БЕЗЗБИТКОВОСТІ = РИЗИК / (РИЗИК + ВИНАГОРОДА)

Навіть якщо ви не фанат математики, цю формулу досить легко запам’ятати. У покері ми постійно зосереджуємось на ризику та винагороді, навіть якщо ви ніколи раніше не уявляли собі це таким. Кожна ставка, яку ви робите, ризикує грошима, і ви робите ці ставки, щоб виграти винагороду… вірніше, гроші в банку. Давайте розглянемо приклад, щоб зробити це більш відчутним:

Простий приклад блефу

У цій руці ми рейзуємо з EP з 6♠ 6♥, BB коллує, і ми бачимо флоп HU K♦ 9♠ 7♥. ББ чекає, і ми робимо ставку на 4 долари. Незважаючи на те, що у нас є пара в цій роздачі, сумнівно бути попереду діапазону BB, якщо він коле або рейзить. Тож ми можемо з повним правом припустити, що наша ставка тут ближча до блефу, ніж ставка з чистим значенням. Варто було б обговорити значення балансування нашого діапазону ставок у покері , якби наш опонент був сильним гравцем, але давайте припустимо, що наразі він менш компетентний суперник.

Якщо ми витягнемо нашу фантастичну формулу беззбитковості, нам потрібно заповнити лише два числа. Ризиком є ​​наша ставка в розмірі 4 долари, оскільки це те, чим ми ризикуємо в цій ситуації. А нагородою є банк, або 6,5 доларів. Тому:4 ДОЛ. США / (4 ДОЛ. США + 6,50 ДОЛ. США) = 38%

Це означає , що якщо лиходій скинеться в 38% випадків, ця ставка буде беззбитковою. Якщо він скидає менше ніж у 38% випадків, ставка буде прямою -EV. Якщо він скидає більше ніж у 38% випадків, ця ставка буде прямо +EV.

Відвертий прибутковий блеф

Ми цілеспрямовано використовуємо слово «прямо» , оскільки в покері є багато випадків, коли одна ставка може бути прямою +EV або -EV, але в контексті всієї гри вона може змінитися. Наприклад, місце, де ставка на флопі є прямою -EV, тому що ваш опонент недостатньо скидає, враховуючи % беззбитковості, але він скидає тонну на тернах і ріверах – таким чином загальна гра стає +EV.